2. Nekdanje smučišče in rastišče velikonočnice
46.28539, 15.59453, nadmorska višina 696 m


Smučanje je imelo na Boču pomembno vlogo v športnem in družbenem življenju Poljčan v drugi polovici 20. stoletja. Že v medvojnem času so ga gojili člani društev Sokoli in Orli, po drugi svetovni vojni pa je dejavnost prevzelo društvo TVD Partizan, ki je začelo organizirati smučarske tečaje in tekmovanja.
Prva smučarska tekma na Boču, t. i. Smuk z Boča, je bila 10. februarja 1952. Proga je potekala od jase pri Miklavžu, deloma po stari cesti in gozdni drči, do vznožja Boča. Merila je približno 1200 metrov, višinska razlika pa je znašala okoli 310 metrov. Tekmovanja v slalomu in veleslalomu so v naslednjih letih privabljala tudi do 300 gledalcev.
Središče smučarskih dejavnosti se je pozneje preselilo na več odprtih jas na pobočjih Boča, kjer so potekale tekme in rekreativno smučanje. Posebej priljubljena je bila strma jasa na levi strani Boča (gledano od planinskega doma proti vrhu), ki je zaradi zahtevnega terena veljala za zelo zahtevno in atraktivno progo.
Na tem območju je bilo nekoč tudi glavno rastišče velikonočnice na Boču. V začetku šestdesetih let je bilo rastišče v enem dnevu uničeno, saj so izkopali vse primerke rastline. Območje se je postopoma zaraslo z gozdom.
